Monographs: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 301: | Line 301: | ||
| [[Indriya]] | | [[Indriya]] | ||
| Deole Y.S., Anagha S., Shilwant A.A. | | Deole Y.S., Anagha S., Shilwant A.A. | ||
| Basisht G. | |||
| Basisht G. | |||
|- | |||
| 48 | |||
| [[Brimhana]] | |||
| Aneesh E.G., Chaudhary Sujata, Deole Y.S. | |||
| Basisht G. | | Basisht G. | ||
| Basisht G. | | Basisht G. | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||