Monographs: Difference between revisions

Agnivesha (talk | contribs)
No edit summary
Agnivesha (talk | contribs)
No edit summary
Line 285: Line 285:
| Basisht G.
| Basisht G.
| Basisht G.
| Basisht G.
|-
| 45
| [[Infectious diseases]]
| Khandel S.K., Baghel M. S.
| Basisht G.
| Deole Y.S., Aneesh E.G., Basisht G.
|-
|-
|}
|}