Monographs: Difference between revisions

Agnivesha (talk | contribs)
No edit summary
Agnivesha (talk | contribs)
No edit summary
Line 277: Line 277:
| [[Dosha]]
| [[Dosha]]
| Deole Y.S., Shilwant A.A.
| Deole Y.S., Shilwant A.A.
| Basisht G.
| Basisht G.
|-
| 44
| [[Dinacharya]]
| Anagha S., Deole Y.S.
| Basisht G.
| Basisht G.
| Basisht G.
| Basisht G.
|-
|-
|}
|}