Monographs: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 277: | Line 277: | ||
| [[Dosha]] | | [[Dosha]] | ||
| Deole Y.S., Shilwant A.A. | | Deole Y.S., Shilwant A.A. | ||
| Basisht G. | |||
| Basisht G. | |||
|- | |||
| 44 | |||
| [[Dinacharya]] | |||
| Anagha S., Deole Y.S. | |||
| Basisht G. | | Basisht G. | ||
| Basisht G. | | Basisht G. | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||