Monographs: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 204: | Line 204: | ||
| 31 | | 31 | ||
| [[Swedana]] | | [[Swedana]] | ||
| Aneesh E.G., Deole Y.S. | |||
| Basisht G., Gandhi R. | |||
| Basisht G. | |||
|- | |||
| 32 | |||
| [[Vamana]] | |||
| Aneesh E.G., Deole Y.S. | | Aneesh E.G., Deole Y.S. | ||
| Basisht G., Gandhi R. | | Basisht G., Gandhi R. | ||