Monographs: Difference between revisions

Agnivesha (talk | contribs)
No edit summary
Agnivesha (talk | contribs)
No edit summary
Line 193: Line 193:
| [[Ayurveda]]
| [[Ayurveda]]
| Deole Y.S.
| Deole Y.S.
| Basisht G.
| Basisht G.
|-
| 30
| [[Snehana (unction therapy)]]
| Aneesh E.G., Deole Y.S.
| Basisht G.
| Basisht G.
| Basisht G.
| Basisht G.
|-
|-
|}
|}