Monographs: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 193: | Line 193: | ||
| [[Ayurveda]] | | [[Ayurveda]] | ||
| Deole Y.S. | | Deole Y.S. | ||
| Basisht G. | |||
| Basisht G. | |||
|- | |||
| 30 | |||
| [[Snehana (unction therapy)]] | |||
| Aneesh E.G., Deole Y.S. | |||
| Basisht G. | | Basisht G. | ||
| Basisht G. | | Basisht G. | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||