Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Charak Samhita
Disclaimers
Charak Samhita
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Kalpa Sthana
(view source)
Revision as of 07:12, 20 May 2017
56 bytes removed
,
07:12, 20 May 2017
→Preamble of Kalpa Sthana
Line 22:
Line 22:
| Fruit and Flower
| Fruit and Flower
|-
|-
−
! scope="row
"| Butter
+
! scope="row"| Total
−
| 0.125 kg
−
| $1.25
−
|-
−
! scope="row" colspan="2
"| Total
| $1.90
| $1.90
|}
|}
Pallavmishra
Bureaucrats
,
Administrators
9,091
edits