Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Charak Samhita
Disclaimers
Charak Samhita
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Monographs
(view source)
Revision as of 11:37, 26 April 2021
93 bytes added
,
11:37, 26 April 2021
no edit summary
Line 301:
Line 301:
| [[Indriya]]
| [[Indriya]]
| Deole Y.S., Anagha S., Shilwant A.A.
| Deole Y.S., Anagha S., Shilwant A.A.
+
| Basisht G.
+
| Basisht G.
+
|-
+
| 48
+
| [[Brimhana]]
+
| Aneesh E.G., Chaudhary Sujata, Deole Y.S.
| Basisht G.
| Basisht G.
| Basisht G.
| Basisht G.
|-
|-
|}
|}
Agnivesha
Administrators, Editors,
Bots
,
Bureaucrats
,
Charaksamhita
,
Moderators (CommentStreams)
,
Interface administrators
,
Administrators
10,158
edits