Monographs: Difference between revisions

Agnivesha (talk | contribs)
No edit summary
Agnivesha (talk | contribs)
No edit summary
Line 295: Line 295:
| [[Langhana]]
| [[Langhana]]
| Aneesh E.G., Chaudhary Sujata, Deole Y.S.
| Aneesh E.G., Chaudhary Sujata, Deole Y.S.
| Basisht G.
| Basisht G.
|-
| 47
| [[Indriya]]
| Deole Y.S., Anagha S., Shilwant A.A.
| Basisht G.
| Basisht G.
| Basisht G.
| Basisht G.
|-
|-
|}
|}