Monographs: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 295: | Line 295: | ||
| [[Langhana]] | | [[Langhana]] | ||
| Aneesh E.G., Chaudhary Sujata, Deole Y.S. | | Aneesh E.G., Chaudhary Sujata, Deole Y.S. | ||
| Basisht G. | |||
| Basisht G. | |||
|- | |||
| 47 | |||
| [[Indriya]] | |||
| Deole Y.S., Anagha S., Shilwant A.A. | |||
| Basisht G. | | Basisht G. | ||
| Basisht G. | | Basisht G. | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||