Contributors: Difference between revisions
Pallavmishra (talk | contribs) No edit summary |
Pallavmishra (talk | contribs) No edit summary |
||
| Line 757: | Line 757: | ||
| | | | ||
| Dr. Mandip Goyal | | Dr. Mandip Goyal | ||
| | |||
| Prof. G Singh, Dr. Mandip Goyal | |||
|- | |||
| 15 | |||
| [[Grahani Chikitsa]] | |||
| Dr. Kishor Patwardhan | |||
| Dr. Wasuki Upadhyaya | |||
| | |||
| Dr. Anant Dharmadhikari | |||
| | |||
| Prof. G Singh, Dr. Mandip Goyal | |||
|- | |||
| 16 | |||
| [[Pandu Chikitsa]] | |||
| Dr. AC Kar | |||
| Dr. Shalini Rai | |||
| Dr. Nirmal Aladoriya, Dr. Yogesh Deole | |||
| Dr. SN Ojha | |||
| | | | ||
| Prof. G Singh, Dr. Mandip Goyal | | Prof. G Singh, Dr. Mandip Goyal | ||
|} | |} | ||