Contributors: Difference between revisions
Pallavmishra (talk | contribs) No edit summary |
Pallavmishra (talk | contribs) No edit summary |
||
| Line 723: | Line 723: | ||
| | | | ||
| Prof. MS Baghel | | Prof. MS Baghel | ||
|- | |||
| 11 | |||
| [[Kshatakshina Chikitsa]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| 12 | |||
| [[Svayatu Chikitsa]] | |||
| Dr. Mandip Goyal | |||
| | |||
| | |||
| Prof. G Singh | |||
| | |||
| Prof. G Singh, Dr. Mandip Goyal | |||
|- | |||
| 13 | |||
| [[Udara Chikitsa]] | |||
| Dr. GS Acharya | |||
| | |||
| | |||
| Dr. Mandip Goyal | |||
| | |||
| Prof. G Singh, Dr. Mandip Goyal | |||
|- | |||
| 14 | |||
| [[Arsha Chikitsa]] | |||
| Dr. TS Dudhamal | |||
| | |||
| | |||
| Dr. Mandip Goyal | |||
| | |||
| Prof. G Singh, Dr. Mandip Goyal | |||
|} | |} | ||