Contributors: Difference between revisions
Pallavmishra (talk | contribs) No edit summary |
Pallavmishra (talk | contribs) No edit summary |
||
| Line 81: | Line 81: | ||
| | | | ||
| Dr. P Sudhakar Reddy | | Dr. P Sudhakar Reddy | ||
|- | |||
| 8 | |||
| [[Indriyopakramaniya Adhyaya]] | |||
| Dr. JS Tripathi | |||
| | |||
| | |||
| Dr. Mangalagowri Rao | |||
| | |||
| Dr. P Sudhakar Reddy | |||
|- | |||
| 9 | |||
| [[Khuddakachatushpada Adhyaya]] | |||
| Dr. GS Tomar | |||
| Dr. Nirmal Kumar | |||
| | |||
| Dr. Ritesh Gujarathi, Prof. Pawankumar Godatwar | |||
| | |||
| Dr. Upendra Dixit | |||
|- | |||
| 10 | |||
| [[Mahachatushpada Adhyaya]] | |||
| Prof. HM Chandola | |||
| Dr. Divya Kajaria | |||
| | |||
| Dr. Ritesh Gujarathi, Prof. Pawankumar Godatwar | |||
| | |||
| Dr. Upendra Dixit | |||
|- | |||
| 11 | |||
| [[Tistraishaniya Adhyaya]] | |||
| Dr. Priyadarshini Tiwari | |||
| | |||
| | |||
| Dr. Asit Panja, Prof. Pawankumar Godatwar | |||
| | |||
| Dr. Upendra Dixit | |||
|- | |||
| 12 | |||
| [[Vatakalakaliya Adhyaya]] | |||
| Dr. SK Khandel | |||
| Dr. Shalini Rai | |||
| | |||
| Dr. Asit Panja, Prof. Pawankumar Godatwar | |||
| | |||
| Dr. Upendra Dixit | |||
|- | |||
| 13 | |||
| [[Snehadhyaya]] | |||
| Dr. Anup Thakar | |||
| Dr. Swapnil Auti | |||
| | |||
| Prof. LK Dwivedi, Dr. Galib, Dr. Mukund Sabnis | |||
| | |||
| Dr. Prakash M | |||
|} | |} | ||