Snehavyapat Siddhi: Difference between revisions
Pallavmishra (talk | contribs) |
Pallavmishra (talk | contribs) |
||
| Line 513: | Line 513: | ||
|colspan="2"|''Patha'' | |colspan="2"|''Patha'' | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|''Bilva'' | |||
|colspan="2"|''Ushira'' | |||
|- | |||
|colspan="2"|''Trivrit'' | |||
|colspan="2"|''Darvi'' | |||
|- | |||
|colspan="2"|''Krishna'' | |||
|colspan="2"|''Kushtha'' | |||
|- | |||
|colspan="2"|''Rasna'' | |||
|colspan="2"|''Kalinga'' | |||
|- | |||
|colspan="2"|''Bhunimba'' | |||
|colspan="2"|''Saptaparna'' | |||
|- | |||
|colspan="2"|''Devadaru'' | |||
|colspan="2"| | |||
|} | |} | ||