Snehavyapat Siddhi: Difference between revisions
Pallavmishra (talk | contribs) |
Pallavmishra (talk | contribs) |
||
| Line 285: | Line 285: | ||
tailapAdaM ghRutaM siddhaM pittaghnamanuvAsanam||12|| | tailapAdaM ghRutaM siddhaM pittaghnamanuvAsanam||12|| | ||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
|colspan="4"| Content | |||
|- | |||
| ''Bilva'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Shyonaka'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|} | |||