Snehavyapat Siddhi: Difference between revisions
Pallavmishra (talk | contribs) |
Pallavmishra (talk | contribs) |
||
| Line 192: | Line 192: | ||
| 1 ''Pala'' | | 1 ''Pala'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Rishabhaka'' | ||
| 1 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Meda'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Mahameda'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Kakoli'' | |||
| 1 ''Pala'' | | 1 ''Pala'' | ||
|} | |} | ||
Mahameda 1 Pala | Mahameda 1 Pala | ||
Kakoli 1 Pala | Kakoli 1 Pala | ||