Snehavyapat Siddhi: Difference between revisions
Pallavmishra (talk | contribs) |
Pallavmishra (talk | contribs) |
||
| Line 170: | Line 170: | ||
| ''Masha'' | | ''Masha'' | ||
| 2 ''Pala'' | | 2 ''Pala'' | ||
|- | |||
| ''Atasi'' | |||
| 2 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Kola'' | |||
| 2 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Kulattha'' | |||
| 2 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Water'' | |||
| 4 ''Drona'' | |||
|- | |||
| ''Sesame Oil'' | |||
| 1 ''Adhaka'' | |||
|- | |||
| ''Milk'' | |||
| 1 ''Adhaka'' | |||
|- | |||
| ''Kalka Jivaka'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Kalka Jivaka'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|} | |} | ||