Snehavyapat Siddhi: Difference between revisions
Pallavmishra (talk | contribs) |
Pallavmishra (talk | contribs) |
||
| Line 137: | Line 137: | ||
| ''Ashwagandha'' | | ''Ashwagandha'' | ||
| 1 ''Pala'' | | 1 ''Pala'' | ||
|- | |||
| ''Punarnava'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Guduchi'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Eranda'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Bhutika'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Bharangi'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Vasa'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Rohisha'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Shatavari'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Kakanasa'' | |||
| 1 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Yava'' | |||
| 2 ''Pala'' | |||
|- | |||
| ''Masha'' | |||
| 2 ''Pala'' | |||
|} | |} | ||
Sahachara 1 Pala | Sahachara 1 Pala | ||
Kakanasa 1 Pala | Kakanasa 1 Pala | ||