Tasyashiteeya Adhyaya: Difference between revisions

Line 627: Line 627:
| rowspan="1" style="text-align: center;" | Chaitra(Madhu) and Vaishaka(Madhava)
| rowspan="1" style="text-align: center;" | Chaitra(Madhu) and Vaishaka(Madhava)
| rowspan="1" style="text-align: center;" | Mid-March to Mid-May
| rowspan="1" style="text-align: center;" | Mid-March to Mid-May
 
| rowspan="1" style="text-align: center;" | Medium
|-
| D
| D
|-
|-