Contributors: Difference between revisions
Pallavmishra (talk | contribs) No edit summary |
Pallavmishra (talk | contribs) No edit summary |
||
| Line 777: | Line 777: | ||
| | | | ||
| Prof. G Singh, Dr. Mandip Goyal | | Prof. G Singh, Dr. Mandip Goyal | ||
|- | |||
| 17 | |||
| [[Hikka Shwasa Chikitsa]] | |||
| Dr. Mangalagowri Rao | |||
| | |||
| | |||
| Dr. SN Ojha | |||
| | |||
| Prof. G Singh, Dr. Mandip Goyal | |||
|- | |||
| 18 | |||
| [[Kasa Chikitsa]] | |||
| Dr. T Nesari | |||
| Dr. Suma Mallya | |||
| Dr. Yogesh Deole | |||
| Dr. BS Prasad | |||
| | |||
| Prof. G Singh, Dr. Mandip Goyal | |||
|- | |||
| 19 | |||
| [[Atisara Chikitsa]] | |||
| Dr. PS Byadgi | |||
| Dr. Neha Dube | |||
| | |||
| Dr. BS Prasad | |||
| | |||
| Prof. G Singh, Dr. Mandip Goyal | |||
|- | |||
| 20 | |||
| [[Chhardi Chikitsa]] | |||
| Dr. ARV Murthy | |||
| Dr. Dilip Jani | |||
| | |||
| Dr. BS Prasad | |||
| | |||
| Prof. G Singh, Dr. Mandip Goyal | |||
|- | |||
| 21 | |||
| [[Visarpa Chikitsa]] | |||
| Dr. Manchak Kendre | |||
| | |||
| Dr. Yogesh Deole | |||
| Prof. SN Ojha | |||
| | |||
| Prof. SN Ojha | |||
|- | |||
| 22 | |||
| [[Trishna Chikitsa]] | |||
| Dr. Reetu Sharma | |||
| | |||
| | |||
| Dr. Ajay Kumar Pande | |||
| | |||
| Prof. SN Ojha | |||
|- | |||
| 23 | |||
| [[Trishna Chikitsa]] | |||
| Dr. Reetu Sharma | |||
| | |||
| | |||
| Dr. Ajay Kumar Pande | |||
| | |||
| Prof. SN Ojha | |||
|} | |} | ||