Contributors: Difference between revisions
Pallavmishra (talk | contribs) No edit summary |
Pallavmishra (talk | contribs) No edit summary |
||
| Line 162: | Line 162: | ||
| | | | ||
| Dr. Prakash M | | Dr. Prakash M | ||
|- | |||
| 17 | |||
| [[Kiyanta Shiraseeya Adhyaya]] | |||
| Dr. Mandeep Kaur | |||
| Dr. Gurdip Singh | |||
| | |||
| Dr. Anand Pol | |||
| | |||
| Dr. Anukul Kar, Dr. Shalini Rai | |||
|- | |||
| 18 | |||
| [[Trishothiya Adhyaya]] | |||
| Dr. Rajendra Prasad | |||
| | |||
| Dr. Yogesh Deole | |||
| Dr. Anand Pol | |||
| | |||
| Dr. Anukul Kar, Dr. Shalini Rai | |||
|- | |||
| 19 | |||
| [[Ashtodariya Adhyaya]] | |||
| Dr. AC Kar | |||
| Dr. Reetu Sharma | |||
| | |||
| Dr. Anand Pol | |||
| | |||
| Dr. Anukul Kar, Dr. Shalini Rai | |||
|- | |||
| 20 | |||
| [[Maharoga Adhyaya]] | |||
| Dr. PS Byadgi | |||
| Dr. Neera Saini | |||
| | |||
| Dr. Anand Pol | |||
| | |||
| Dr. Anukul Kar, Dr. Shalini Rai | |||
|- | |||
| 21 | |||
| [[Ashtauninditiya Adhyaya]] | |||
| Dr. Ajay Pandey | |||
| | |||
| | |||
| Dr. PS Byadgi | |||
| | |||
| Prof. RB Dwivedi | |||
|- | |||
| 22 | |||
| [[Langhanabrimhaniya Adhyaya]] | |||
| Dr. KN Murthy | |||
| | |||
| Dr. Yogesh Deole | |||
| Dr. PS Byadgi | |||
| | |||
| Prof. RB Dwivedi | |||
|- | |||
| 23 | |||
| [[Santarpaniya Adhyaya]] | |||
| Dr. Mukund Sabnis | |||
| Dr. Yogesh Deole | |||
| | |||
| Dr. PS Byadgi | |||
| | |||
| Prof. RB Dwivedi | |||
|- | |||
| 24 | |||
| [[Vidhishonitiya Adhyaya]] | |||
| Prof. Pradeep Kumar Bharadwaj | |||
| Dr. Ajay Kumar Sharma | |||
| | |||
| Dr. PS Byadgi | |||
| | |||
| Prof. RB Dwivedi | |||
|- | |||
| 25 | |||
| [[Yajjah Purushiya Adhyaya]] | |||
| Prof. BK Dwivedi | |||
| | |||
| Dr. Yogesh Deole | |||
| Prof. K Nisteshwar | |||
| | |||
| Prof. RB Dwivedi | |||
|} | |} | ||