Contributors: Difference between revisions
Pallavmishra (talk | contribs) No edit summary |
Pallavmishra (talk | contribs) No edit summary |
||
| Line 133: | Line 133: | ||
| | | | ||
| Prof. LK Dwivedi, Dr. Galib, Dr. Mukund Sabnis | | Prof. LK Dwivedi, Dr. Galib, Dr. Mukund Sabnis | ||
| | |||
| Dr. Prakash M | |||
|- | |||
| 14 | |||
| [[Swedadhyaya]] | |||
| Dr. Prakash Mangalesari | |||
| Dr. Swapnil Auti | |||
| | |||
| Dr. Galib, Prof. LK Dwivedi, Dr. Anup Thakar | |||
| | |||
| Dr. Prakash M | |||
|- | |||
| 15 | |||
| [[Upakalpaniya Adhyaya]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| 16 | |||
| [[Chikitsaprabhritiya Adhyaya]] | |||
| Dr. ARV Murthy | |||
| Dr. Rahul Magare | |||
| | |||
| Dr. Galib, Dr. Mukund Sabnis | |||
| | | | ||
| Dr. Prakash M | | Dr. Prakash M | ||
|} | |} | ||