Contributors: Difference between revisions
Pallavmishra (talk | contribs) No edit summary |
Pallavmishra (talk | contribs) No edit summary |
||
| Line 18: | Line 18: | ||
| | | | ||
| Dr. Upendra Dixit | | Dr. Upendra Dixit | ||
|- | |||
| 1b | |||
| [[Deerghanjiviteeya Adhyaya]]-2 | |||
| Prof. G Singh | |||
| | |||
| Dr. Upendra Dixit | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| 2 | |||
| [[Apamarga Tanduliya Adhyaya]] | |||
| Prof. Tanuja Nesari | |||
| Dr. Suma Mallya | |||
| Dr. Bipin Sawant | |||
| Dr. Bipin Sawant | |||
| | |||
| Dr. Bipin Sawant | |||
|- | |||
| 3 | |||
| [[Aragvadhiya Adhyaya]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| 4 | |||
| [[Shadvirechanashatashritiya Adhyaya]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| 5 | |||
| [[Matrashiteeya Adhyaya]] | |||
| Dr. Santosh SR Nair | |||
| | |||
| Dr. Yogesh Deole | |||
| Dr. P Sudhakar Reddy | |||
| | |||
| Dr. P Sudhakar Reddy | |||
|} | |} | ||