Snehavyapat Siddhi: Difference between revisions
Pallavmishra (talk | contribs) |
Pallavmishra (talk | contribs) |
||
| Line 508: | Line 508: | ||
|''Patha'' | |''Patha'' | ||
| | | | ||
|- | |||
|rowspan="7"|''Kalka'' | |||
|colspan="2"|''Madanaphala'' | |||
|colspan="2"|''Patha'' | |||
|} | |} | ||