Snehavyapat Siddhi: Difference between revisions
Pallavmishra (talk | contribs) |
Pallavmishra (talk | contribs) |
||
| Line 287: | Line 287: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| Content | |colspan="4"|Content | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
|colspan="3"|Cow ghee | |colspan="3"|Cow ghee | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | |colspan="3"|Sesame oil | ||
|- | |||
| | |||
|colspan="3"|Milk | |||
|- | |||
|Kalka | |||
|Jeevanti | |||
|Krishna | |||
|Kshirakakoli | |||
|- | |||
|} | |} | ||