Bimbi: Difference between revisions

Eganeesh (talk | contribs)
Anaghas (talk | contribs)
 
Line 35: Line 35:
|-
|-
| 2 || Sutra sthana 4/9(23) || Vamanopagmahakashay
| 2 || Sutra sthana 4/9(23) || Vamanopagmahakashay
|-
| 3 || [[Kalpa Sthana]] 1/14 || Vamanartha
|-
|-
|}
|}