Bimbi: Difference between revisions
| Line 35: | Line 35: | ||
|- | |- | ||
| 2 || Sutra sthana 4/9(23) || Vamanopagmahakashay | | 2 || Sutra sthana 4/9(23) || Vamanopagmahakashay | ||
|- | |||
| 3 || [[Kalpa Sthana]] 1/14 || Vamanartha | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| Line 35: | Line 35: | ||
|- | |- | ||
| 2 || Sutra sthana 4/9(23) || Vamanopagmahakashay | | 2 || Sutra sthana 4/9(23) || Vamanopagmahakashay | ||
|- | |||
| 3 || [[Kalpa Sthana]] 1/14 || Vamanartha | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||